Skip to main content

Farmy fotowoltaiczne

Zdobądź zyski na produkcji energii elektrycznej - zainwestuj w budowę farmy fotowoltaicznej z Nexenergy!

Farmy fotowoltaiczne

Budowa farmy fotowoltaicznej - niezależność energetyczna dla Twojej firmy

Fotowoltaika jest technologią wytwarzającą energię elektryczną w oparciu o całkowicie bezpłatny zasób, jakim jest promieniowanie słoneczne. To rozwiązanie, które jest opłacalne zarówno dla mniejszych firm, jak i dla dużych przedsiębiorstw zużywających sporą ilość prądu. Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej coraz częściej inwestorzy biznesowi zaczynają poszukiwać sposobu na ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Inwestycja w panele fotowoltaiczne dla większych firm wiąże się często z koniecznością budowy instalacji o dużej mocy, czyli farmy fotowoltaicznej. W Nexenergy specjalizujemy się w wykonywaniu systemów fotowoltaicznych o każdych rozmiarach – od mikroinstalacji po farmy fotowoltaiczne o dużej mocy. Zapraszamy do skontaktowania się z nami – przedstawimy naszą propozycję w tym zakresie!

Potrzebujesz oferty?

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Farmy fotowoltaiczne dla inwestorów

Wykorzystujące odnawialne źródła energii farmy fotowoltaiczne mogą służyć nie tylko do produkcji prądu niezbędnego do celów prowadzenia firmy. To również korzystna inwestycja dla wszystkich osób, które poszukują dobrego, pasywnego źródła dochodu. Wytworzona w wyniku działania instalacji energia elektryczna może bowiem zostać odsprzedawana, dzięki czemu osiąga się zyski ze sprzedaży.

Chcesz założyć farmę fotowoltaiczną i zarabiać dzięki niej konkretne sumy? Skontaktuj się z nami!

 

Farmy fotowoltaiczne – zadanie dla Nexenergy!

Nasza firma działa w sposób kompleksowy. Pomagamy klientom na każdym etapie realizacji inwestycji w farmy fotowoltaiczne, w tym w zakresie:

  • kompletowania dokumentacji (m.in. warunków zabudowy, warunków przyłączeniowych, decyzji środowiskowej),
  • wykonania projektu farmy fotowoltaicznej,
  • budowy farmy fotowoltaicznej,
  • podłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej,
  • kompletowania dokumentów niezbędnych do uzyskania koncesji i sprzedaży energii elektrycznej.

Budowa farmy fotowoltaicznej – krok po kroku

W jaki sposób wygląda budowa farm fotowoltaicznych?

Znalezienie odpowiedniego gruntu – pierwszym z etapów jest znalezienie ziemi, na której zostanie ustawiona instalacja. W przypadku farmy fotowoltaicznej o mocy powyżej 1 MW musi mieć ona powierzchnię około 1,5 ha przy zachowaniu szerokości minimum 40 m, musi do niej prowadzić utwardzona droga publiczna, a także musi zapewniać dostęp do podłączenia do sieci energetycznej. Zazwyczaj na ten cel wybierane są nieużytki oraz grunty o niskiej klasie (IV, V i VI).

Decyzja środowiskowa – w części przypadku niezbędne jest uzyskanie decyzji środowiskowej (gdy farma fotowoltaiczna ma powierzchnię powyżej 1 ha na terenach nie objętych ochroną przyrody oraz na powierzchni ponad 0,5 ha na terenach znajdujących się na obszarach chronionych np. na obszarze “Natury 2000”). Uzyskać ją można od wójta gminy, burmistrza lub prezydenta miasta.

Możliwość budowy zapisana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego – kolejnym etapem jest uzyskanie warunków zabudowy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Warunki przyłączenia – w celu rozpoczęcia działania farmy fotowoltaicznej konieczne jest także uzyskanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.

Pozwolenie na budowę farmy fotowoltaicznej – formalnością, którą również trzeba dopełnić, jest uzyskanie pozwolenia na budowę. W tym celu należy złożyć wniosek w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta na prawach powiatu.

Projekt farmy fotowoltaicznej – w celu budowy farmy fotowoltaicznej niezbędne jest także przygotowanie projektu instalacji, który uwzględnia zapotrzebowanie przedsiębiorstwa na energię elektryczną lub opłacalność farmy fotowoltaicznej pod względem zakładanych zysków.

Montaż i uruchomienie systemu – jednym z końcowych etapów realizacji inwestycji jest montaż instalacji fotowoltaicznej oraz podłączenie do sieci energetycznej. Farma fotowoltaiczna musi także zostać zgłoszona do Operatora Sieci Dystrybucyjnej, z którym zawiera się umowę dystrybucyjną. Niezbędne jest następnie przeprowadzenie odbioru końcowego. Po skompletowaniu dokumentacji przez Prezesa urzędu regulacji energetyki wydawana jest koncesja na produkcję i sprzedaż energii elektrycznej.

Farma fotowoltaiczna Polska

Współpracuj z Nexenergy – zyskaj więcej!

W Nexenergy do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, dobierając najbardziej rentowne dla klienta rozwiązania. Współpracujemy z inwestorami od samego początku do momentu rozpoczęcia działania farmy fotowoltaicznej. Przeprowadzamy audyt gruntu pod względem nasłonecznienia, przygotowujemy projekt farmy fotowoltaicznej, pomagamy skompletować dokumentację i pozwolenia, przeprowadzamy montaż i podłączamy system do sieci. Czuwamy nad każdym etapem realizacji inwestycji!

Wiemy, jak ważne jest, aby farma fotowoltaiczna była inwestycją rentowną, dlatego zwracamy uwagę na każdy szczegół oraz na wysoki standard wykonania zlecenia. Proponujemy wyłącznie komponenty, które charakteryzują się doskonałą jakością, trwałością i wydajnością. Dzięki naszym działaniom można uzyskiwać korzyści finansowe przez długie lata.

Potrzebujesz więcej informacji na temat farm fotowoltaicznych? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!