Skip to main content

Fotowoltaika 50 kW

Wielkość instalacji fotowoltaicznej powinna zostać precyzyjnie dobrana do potrzeb inwestora. W przypadku dużych przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych czy obiektów użyteczności publicznej może się okazać, że fotowoltaika musi mieć sporą moc. W naszej ofercie znajduje się wykonanie systemów fotowoltaicznych każdej wielkości, w tym również 50 kW oraz powyżej 50 kW!

Fotowoltaika 50 kW

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW

Instalacje fotowoltaiczne o mocy do 50 kW zostały określone w przepisach prawnych jako mikroinstalacje. Ich właściciele są uznawani za prosumentów, czyli odbiorców energii, którzy wytwarzają i konsumują energię elektryczną na własny użytek. W przypadku instalacji fotowoltaicznych o mocy powyżej 50 kW przedsiębiorcy uznawani są za podmioty, które sprzedają nadwyżki produkowanego prądu po średniej cenie sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym. W razie decyzji o montażu fotowoltaiki 50 kW i więcej obowiązują również inne uregulowania dotyczące wykonania inwestycji oraz jej rozliczania. Nie musisz jednak się nimi martwić – współpracując ze specjalistami z Nexenergy możesz liczyć na kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia!

Potrzebujesz oferty?

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Fotowoltaika 50 kW - dla kogo?

Fotowoltaika 50 kW to rozwiązanie idealne dla wszystkich podmiotów, które posiadają wysokie roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną wynoszące około 42 000 kWh. Sprawdzi się ono w szczególności w przypadku firm, które potrzebują prądu do zasilania urządzeń biurowych – drukarek, komputerów oraz innego rodzaju sprzętu, a także klimatyzacji, oświetlenia i maszyn produkcyjnych. Instalacje fotowoltaiczne 50 kW sprawdzą się zatem w biurach, hotelach, sklepach, restauracjach, centrach rozrywki, magazynach czy firmach produkcyjnych. To również rozwiązanie idealne dla gospodarstw rolnych, które korzystają z energii elektrycznej w ciągu dnia.

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW umożliwia produkcję energii elektrycznej pokrywającej zapotrzebowanie firmy, gospodarstwa rolnego czy podmiotu użyteczności publicznej, co przyczynia się do zminimalizowania kosztów działalności. Uzyskane oszczędności mogą zostać wykorzystane na inne ważne cele.

Korzyści z instalacji fotowoltaicznej 50 kW

Decyzja o inwestycji w fotowoltaikę 50 kW jest opłacalna z kilku powodów. Przede wszystkim panele fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej wykorzystują energię słoneczną, która jest zasobem bezpłatnym i ogólnodostępnym, co przyczynia się do obniżenia wysokości rachunków za prąd ponoszonych przez przedsiębiorstwo. Oznacza to dodatkowe środki w budżecie, które można przeznaczyć np. na rozwój przedsiębiorstwa, podniesienie wynagrodzeń, zakup nowych maszyn lub urządzeń. Montaż systemu powoduje również uniezależnienie się od rosnących cen energii elektrycznej, a tym samym możliwość lepszego planowania wydatków w przedsiębiorstwie. Na instalację fotowoltaiczną korzystającą z odnawialnych źródłach energii warto się również zdecydować ze względu na ochronę środowiska naturalnego oraz budowanie pozytywnego, odpowiedzialnego społecznie wizerunku firmy. Świadomi konieczności podejmowania działań ekologicznych konsumenci doceniają tego rodzaju działania.

 

Instalacja fotowoltaiczna 50 kW – prawidłowy dobór mocy

Oszczędności uzyskane z inwestycji w panele fotowoltaiczne będą najwyższe wtedy, gdy moc instalacji zostanie dobrana do zapotrzebowania firmy na energię elektryczną. Specjalista z Nexenergy przeprowadzi audyt fotowoltaiczny, w którym uwzględnione zostaną zarówno zużycie energii, jak i warunki w miejscu montażu, w tym przede wszystkim nasłonecznienie, gdyż fotowoltaika do działania potrzebuje energii słonecznej. Istotne jest także, aby wziąć pod uwagę przyszłe zapotrzebowanie, które wynika z planów rozwoju firmy. Na podstawie uzyskanych danych zostanie przygotowany projekt systemu fotowoltaicznego, który zapewni maksymalne korzyści finansowe dla inwestora.

Instalacja fotowoltaiczna 50kW – ile energii wyprodukuje?

W przypadku każdej instalacji fotowoltaicznej ilość wygenerowanego prądu jest zależy od docierającego do niej światła słonecznego. Produkcja energii elektrycznej zależna jest także od kąta nachylenia paneli modułów, ustawienie względem stron świata, możliwego zacienienia oraz lokalnych warunków klimatycznych.

Biorąc pod uwagę średnie nasłonecznienie w Polsce wynoszące około 1000 kWh na m2, systemy fotowoltaiczne o mocy 50 kW wytwarzają od 45 000 do 50 000 kWh w przeciągu roku. W celu dokonania obliczeń przyjmuje się, że na każde 1000 kWh zapotrzebowania na energię należy liczyć 1,25 kWp mocy fotowoltaiki, w związku z czym fotowoltaika o wielkości 50 kW sprawdzi się w przypadku podmiotów, których zużycie energii wynosi 42 000 kWh w roku.

Instalacje fotowoltaiczne 50kw

Ile kosztuje fotowoltaika 50 kW?

Koszt inwestycji w fotowoltaikę uzależniony od wielu czynników, w tym przede wszystkim od tego, jaka jest moc instalacji, lokalizacja systemu fotowoltaicznego (na dachu czy na gruncie), gwarancja na elementy oraz zastosowane do wykonania komponenty. Nie da się określić z góry, jaka będzie cena realizacji zlecenia – w tym celu konieczne jest przeprowadzenie audytu, który uwzględnia uwarunkowania w miejscu montażu oraz potrzeby klientów. Jeśli chcesz poznać kosztorys inwestycji, skontaktuj się z nami!