Skip to main content

Fotowoltaika dla rolnictwa

Na instalację fotowoltaiczną decyduje się coraz więcej osób fizycznych - właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców oraz rolników. Fotowoltaika dla rolnictwa niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak zmniejszenie wydatków na prąd, a tym samym obniżenie kosztów prowadzenia działalności rolniczej i możliwość przeznaczenia zaoszczędzonych funduszy na inne cele, a także ochrona środowiska naturalnego, tak istotnego dla rolnictwa.

Fotowoltaika dla rolnictwa

Instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwach rolnych

Fotowoltaika dla rolnika? Podejmij współpracę z NEXENERGY!

Nasza firma działa w branży OZE od lat, specjalizując się w montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów prywatnych, firm oraz gospodarstw rolnych. Indywidualnie podchodzimy do każdego zlecenia, pomagając w doborze komponentów, wykonując projekt instalacji o mocy odpowiedniej do zapotrzebowania, a także świadcząc sprawny i profesjonalny montaż. Pomagamy również dopełnić formalności i uzyskać dofinansowanie do fotowoltaiki dla rolników w ramach programów rządowych.

Potrzebujesz oferty?

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Jakie są korzyści z inwestycji z fotowoltaiki dla gospodarstw rolnych?

Ochrona środowiska naturalnego

Środowisko naturalne ma ogromne znaczenie dla rolnictwa, gdyż jego stan wpływa na efekty produkcji rolnej. Fotowoltaika to technologia niezwykle ekologiczna, która nie przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety.

Niezależność energetyczna

Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną rolnicy mogą uniezależnić się od dostaw energii elektrycznej od zewnętrznych dostawców, a także od rosnących cen prądu. I to na długie lata!

Oszczędności

Przy odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej możliwe jest zmniejszenie rachunków za prąd nawet o 90%. Oznacza to realne oszczędności w budżecie, które można przeznaczyć np. na rozwój gospodarstwa rolnego.

Pozytywny wizerunek rolnictwa

Rosnąca świadomość w zakresie ochrony środowiska społeczeństwa sprawia, że gospodarstwa rolne wykorzystujące ekologiczne rozwiązania są lepiej postrzegane. Decydując się na inwestycje w OZE rolnicy budują pozytywny wizerunek własnej działalności.

Lepsze wykorzystanie nieużytków

Instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana zarówno na dachu, jak i na gruncie. W tym przypadku montaż może mieć miejsce na obszarach zwanych nieużytkami, które są wyłączone z produkcji rolnej.

Dofinansowanie

Inwestując w fotowoltaikę w gospodarstwie rolnym możesz skorzystać z dotacji oferowanych przez programy rządowe. Tym samym zmniejszysz koszty i podniesiesz rentowność przedsięwzięcia.

Montaż fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym

Fotowoltaika łączy w sobie korzyści ekologiczne, jak i ekonomiczne. To bardzo rentowna inwestycja, która jednocześnie, w odróżnieniu od tradycyjnych elektrowni, nie przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska, a tym samym do niekorzystnych dla rolnictwa zmian klimatycznych. Bardzo ważne jest jednak, aby odpowiednio wybrać komponenty dobrać moc instalacji fotowoltaicznej, wykonać jej projekt, a także w prawidłowy sposób zrealizować montaż. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalistów z wiedzą, doświadczeniem i najlepszymi produktami. Znajdziesz ich w NEXENERGY!

Kompleksowa obsługa inwestycji z NEXENERGY!

Specjalizujemy się w doborze i montażu instalacji fotowoltaicznych dla rolnictwa, firm oraz klientów indywidualnych. Każde zlecenie realizujemy kompleksowo, dbając o wybór odpowiednich komponentów, wykonanie prawidłowego projektu instalacji fotowoltaicznej z dopasowaną do zapotrzebowania mocą oraz o sprawny montaż. Nasze działania owocują wieloletnim, niezawodnym funkcjonowaniem fotowoltaiki. Służymy również pomocą w zakresie wnioskowania o dotacje na fotowoltaikę dla rolników.

Fotowoltaika dla rolnictwa – tylko z NEXENERGY!

Panele Fotowoltaiczne - najczęściej zadawane pytania

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego zależy od różnych czynników, w tym zastosowanych komponentów oraz mocy instalacji fotowoltaicznej. Zazwyczaj mieści się on w przedziale 15-35 tys. zł.

Moc instalacji fotowoltaicznej powinna zostać dopasowana indywidualnie pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Pod uwagę bierze się m.in. roczne zużycie energii elektrycznej. Tego rodzaju zadanie najlepiej powierzyć specjalistom.

Na rynku dostępne są różne rodzaje paneli fotowoltaicznych, w tym przede wszystkim panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne. Różnica pomiędzy nimi polega na ich budowie oraz wydajności. Obecnie znacznie częściej wybierane są panele monokrystaliczne, które wykazują się większą efektywnością działania.

Instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana zarówno na dachu, jak i na gruncie. Wybór miejsca montażu zależy od kilku istotnych aspektów, w tym stopnia nasłonecznienia czy kąta nachylenia dachu oraz jego usytuowania względem stron świata.

Chcesz poznać naszą ofertę?

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do nas, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe!