Skip to main content

Pompy ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne, ekologiczne, bezpieczne i energooszczędne systemy grzewcze. Umożliwiają one uzyskanie komfortu cieplnego w budynku, a przy tym nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Bazująca na odnawialnych źródłach energii pompa ciepła oznacza również bardzo niskie koszty ogrzewania. To technologia przyszłości dostępna dla każdego!

Potrzebujesz oferty?

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Montaż pompy ciepła w Twoim domu lub firmie

Szukasz taniego systemu ogrzewania? Wybierz pompę ciepła!

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które w ostatnich latach zyskało ogromną popularność. Na jej montaż decydują się wszyscy, którym zależy na tanim ogrzewaniu budynku. Jest to urządzenie, które opiera swoje działanie na naturalnych, bezpłatnych i ogólnodostępnych zasobach, takich jak powietrze czy grunt. Jeśli zatem szukasz sposobu na zapewnienie ciepła w domu lub firmie, a nie chcesz ponosić dużych wydatków na ogrzewanie, zdecyduj się na energooszczędną pompę ciepła!

Jakie korzyści zapewnia montaż pompy ciepła?

Niskie koszty ogrzewania

Instalacja pompy ciepła wiąże się przede ze znacznym zmniejszeniem kosztów ogrzewania domu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wraz z tym pojawiają się oszczędności, które zyskuje się przez długie lata.

Niezawodność

Pompa ciepła to system, który jest ceniony ze względu na swoją niezawodność. Może ona działać z pełną wydajnością nawet przez 50 lat, zapewniając komfort cieplny użytkownikom, a także uniezależniając od rosnących cen materiałów grzewczych.

Komfort użytkowania

Decydując się na montaż pompy ciepła w domu bądź w firmie zyskuje się urządzenie wygodne w użytkowaniu, którego nie trzeba w żaden sposób czyścić czy uzupełniać w materiały opałowe. Jest to system praktycznie bezobsługowy.

Ekologia

Pompy ciepła to urządzenia przyjazne dla środowiska naturalnego, ponieważ w czasie swojego działania nie emitują szkodliwych spalin, w tym dwutlenku węgla. Ich praca opiera się także głównie na odnawialnych źródłach energii.

Bezpieczeństwo

W odróżnieniu od innych systemów grzewczych pompa ciepła nie stwarza żadnego zagrożenia związanego w wybuchem, ulatnianiem się gazu czy pożarem. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne

Bezproblemowa instalacja

Montaż pompy ciepła, w szczególności powietrznej pompy ciepła, przebiega w sposób niemal bezinwazyjny

Oszczędności i ekologia w jednym systemie grzewczym

Z pompą ciepła wiąże się wiele korzyści, w tym przede wszystkim możliwość uzyskania realnych oszczędności w wyniku obniżenia się kosztów ogrzewania domu. Jednocześnie zyskuje na tym całe społeczeństwo, ponieważ pompa ciepła to urządzenie bezemisyjne, które nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, gleby czy wody. Jest urządzeniem wygodnym w użytkowaniu, bezpiecznym, cichym i czystym, które można zainstalować praktycznie w każdym budynku, bez konieczności wydzielania specjalnych pomieszczeń, takich jak kotłownia czy posiadania specjalnego komina, jak to ma miejsce w przypadku innych systemów grzewczych.

Wybierz pompę ciepła z NEXENERGY!

Nasza firma specjalizuje się w montażu pomp ciepła u klientów prywatnych, jak i klientów biznesowych oraz gospodarstw rolnych i instytucji. Oferujemy kompleksową obsługę, doradzając w wyborze urządzenia w oparciu o potrzeby inwestorów, przeprowadzamy sprawny i staranny montaż, a także pomagamy w dopełnieniu formalności i uzyskaniu dofinansowania. Działamy w całej Polsce!

Potrzebujesz wyceny pompy ciepła z montażem? Skontaktuj się z nami!

Pompy ciepła - najczęściej zadawane pytania

Pompy ciepła to urządzenia, które służą do ogrzewania domu lub innego budynku. Mogą być również wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a w wielu przypadkach również do chłodzenia pomieszczeń. Wykorzystują one odnawialne źródła energii, takie jak powietrze, grunt lub woda.

Pompy ciepła pobierają energię cieplną z otoczenia, a następnie poprzez czynnik chłodniczy poddawany różnym procesom termodynamicznym kierują je do instalacji grzewczej wewnątrz budynku. Za źródło ciepła służyć może znajdujące się na zewnątrz powietrze, grunt lub woda. Do działania pompy ciepła niezbędna jest niewielka ilość energii elektrycznej, jednak nadal jest to najbardziej energooszczędny i najtańszy w użytkowaniu system grzewczy dostępny na rynku.

W zależności od rodzaju pompy ciepła wyróżnia się powietrzne pompy ciepła, w tym pompy ciepła typu powietrze-powietrze oraz pompy ciepła typu powietrze-woda, gruntowe pompy ciepła oraz wodne pompy ciepła (najrzadziej stosowane ze względu na niewielką dostępność odpowiedniej jakości wód gruntowych).

Chcesz poznać naszą ofertę?

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do nas, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe!