Skip to main content

Fotowoltaika

Fotowoltaika to darmowa i ekologicznie wytwarzana energia elektryczna dla Twojego domu, firmy i gospodarstwa domowego. Montaż instalacji fotowoltaicznej to gwarancja niższych rachunków za prąd, a tym samym znacznych oszczędności.

Fotowoltaika

Fotowoltaika z Nexenergy

Zakup instalacji fotowoltaicznej to korzyści dla Twojego domu i biznesu. Nie wahaj się i zacznij oszczędzać! Sprawdź – fotowoltaika dla domu oraz fotowoltaika dla firm!

Współpraca z Nexenergy to gwarancja kompleksowej obsługi w zakresie doboru instalacji fotowoltaicznej oraz jej montażu. Stawiamy na maksymalne dopasowanie projektu do potrzeb klientów, sprawne zainstalowanie systemu i jego podłączenie do sieci publicznej, załatwienie niezbędnych formalności oraz opiekę posprzedażową.

Potrzebujesz oferty?

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Korzyści związane z instalacją fotowoltaiczną

Realnie niższe rachunki za prąd

Energia elektryczna wytwarzana jest dzięki całkowicie bezpłatnemu i ogólnodostępnemu promieniowaniu słonecznemu. Przy odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej rachunki za prąd mogą obniżyć się nawet o 90%.

Oszczędności

Obniżenie wydatków na energię elektryczną niesie ze sobą korzyści w postaci oszczędności, które można wykorzystać na inne cele.

Ekologia

Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną wykorzystując odnawialny zasób, jakim jest słońce, a podczas swojego działania nie emitują szkodliwych substancji, w odróżnieniu od tradycyjnych metod wytwarzania energii elektrycznej.

Długoletnia żywotność

Panele fotowoltaiczne mogą działać wydajnie nawet przez 25 lat, zaś zwrot z inwestycji następuje po około 6-8 latach. W praktyce oznacza to bardzo długi okres czerpania korzyści finansowych z fotowoltaiki.

Bezobsługowość i bezawaryjność

Instalacja fotowoltaiczna działa automatycznie, bez konieczności jej obsługi, a także cechuje się bezawaryjnym działaniem.

Niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej

Właściciele instalacji fotowoltaicznych nie muszą martwić się o to, że dotkną ich podwyżki stawek za prąd. Inwestując dodatkowo w magazyn energii można zyskać całkowitą niezależność energetyczną.

Instalacja paneli fotowoltaicznych z Nexeenergy

Współpraca z Nexenergy to gwarancja kompleksowej obsługi w zakresie doboru instalacji fotowoltaicznej oraz jej montażu. Stawiamy na maksymalne dopasowanie projektu do potrzeb klientów, sprawne zainstalowanie systemu i jego podłączenie do sieci publicznej, załatwienie niezbędnych formalności oraz opiekę posprzedażową.

Bezpłatny audyt fotowoltaiczny

Naszym klientom oferujemy doradztwo w zakresie wyboru rozwiązania dopasowanego do potrzeb. Przeprowadzamy bezpłatny audyt fotowoltaiczny, w czasie którego oceniane są uwarunkowania montażowe oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na ich podstawie tworzony jest projekt instalacji fotowoltaicznej o odpowiednio dobranej mocy.

Profesjonalny montaż systemu fotowoltaicznego

Montaż instalacji fotowoltaicznej zajmuje z reguły około 1-2 dni. Profesjonalni fachowcy z Nexenergy zjawiają się w umówionym terminie i instalują system przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa oraz z dbałością o estetykę i jakość wykonania instalacji. Dzięki temu fotowoltaika może służyć bezawaryjnie przez długie lata.

Podłączenie instalacji i załatwienie formalności

Zajmujemy się również dopełnieniem wszelkich formalności. Zgładzamy instalację fotowoltaiczną do sieci energetycznej i kompletujemy niezbędną dokumentację potrzebną do złożenia wniosku o dofinansowanie.

Pomoc w otrzymaniu dofinansowania

Naszym klientom służymy wsparciem w zakresie pozyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne z programów rządowych, a także w zakresie pozyskania kredytu na korzystnych warunkach. Współpracując z nami nie musisz się o nic martwić – wszystkim się zajmiemy!

Opieka posprzedażowa i serwis

Po zakończeniu inwestycji klientów obejmujemy opieką posprzedażową, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące fotowoltaiki. Oferujemy także usługę serwisu systemu fotowoltaicznego, który warto regularnie wykonywać w celu zapewnienia jego możliwie najdłuższego, sprawnego działania.

Panele Fotowoltaiczne - najczęściej zadawane pytania

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego zależy od różnych czynników, w tym zastosowanych komponentów oraz mocy instalacji fotowoltaicznej. Zazwyczaj mieści się on w przedziale 15-35 tys. zł.

Moc instalacji fotowoltaicznej powinna zostać dopasowana indywidualnie pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Pod uwagę bierze się m.in. roczne zużycie energii elektrycznej. Tego rodzaju zadanie najlepiej powierzyć specjalistom.

Na rynku dostępne są różne rodzaje paneli fotowoltaicznych, w tym przede wszystkim panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne. Różnica pomiędzy nimi polega na ich budowie oraz wydajności. Obecnie znacznie częściej wybierane są panele monokrystaliczne, które wykazują się większą efektywnością działania.

Instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana zarówno na dachu, jak i na gruncie. Wybór miejsca montażu zależy od kilku istotnych aspektów, w tym stopnia nasłonecznienia czy kąta nachylenia dachu oraz jego usytuowania względem stron świata.

Chcesz poznać naszą ofertę?

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do nas, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe!