Skip to main content

test dla daniela

Fotowoltaika, czyli technologia wykorzystująca energię słoneczną do produkcji energii elektrycznej, od lat montowana jest w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Skorzystaj z naszej oferty na instalację fotowoltaiczną i ciesz się z korzyści takich jak oszczędności na rachunkach za prąd, bezpieczeństwo energetyczne i ochrona środowiska naturalnego!

o co chodzi

Zostaw kontakt do siebie a odpowiemy jak najszybciej i doradzimy odpowiedni produkt dla Ciebie

Instalacja fotowoltaiczna dla domu

Zastanawiasz się instalacją fotowoltaiczną dla domu? Podejmij współpracę z NEXENERGY!

Jesteśmy firmą specjalizującą się w doborze i montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków oraz na gruntach. Przeprowadzamy audyt fotowoltaiczny dobierając moc instalacji fotowoltaicznej do zapotrzebowania energetycznego, doradzamy w wyborze paneli fotowoltaicznych, sprawnie i profesjonalnie realizujemy montaż, a także pomagamy we wszelkich formalnościach, w tym uzyskaniu dofinansowania. Dbamy o wysokie standardy obsługi klientów i najwyższą jakość świadczonych usług.

Jakie są korzyści z instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego?

Ochrona środowiska naturalnego

Fotowoltaika to technologia, która bazuje na energii słonecznej, czyli z odnawialnych źródeł energii. W czasie pracy instalacji fotowoltaicznej nie są emitowane szkodliwe substancje, które zanieczyszczają środowisko naturalne, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych elektrowni. Instalacje fotowoltaiczne to czysta ekologia!

Niezależność energetyczna

Ceny energii elektrycznej z roku na rok rosną. Przydomowa instalacja fotowoltaiczna oznacza niezależność od podwyżek kosztów ponoszonych na prąd. Fotowoltaika dla domu to także możliwość korzystania z wytworzonej na własne potrzeby energii elektrycznej bez pobierania jej z sieci

Bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczna nie wymaga obsługi ze strony użytkowników - energia elektryczna wytwarzana jest automatycznie. Wygenerowany prąd może być zużywany na bieżąco bądź przesyłany do sieci energetycznej i pobierany w momencie pojawienia się zapotrzebowania.

Niezawodność

Znane ze swojej wyjątkowej trwałości panele fotowoltaiczne mogą działać i wytwarzać energię elektryczną nawet przez 25-30 lat, po czym ich wydajność spada o około 80%. Są one niezawodne, bezpieczne i odporne na czynniki zewnętrzne.

Oszczędności

Fotowoltaika dla domu to również oszczędności, które wynikają z znaczącego obniżenia rachunków za prąd. Koszty energii elektrycznej, przy odpowiednio dobranej do zapotrzebowania mocy instalacji fotowoltaicznej, mogą spaść nawet o 90%.

Zwiększenie wartości nieruchomości

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym lub innym budynku w realnym stopniu wpływa się na wartość nieruchomości, która dzięki własnej, przydomowej elektrowni elektrycznej znacząco rośnie.

Postaw na ekologię i oszczędności

Panele fotowoltaiczne działają w oparciu o energię słoneczną, którą przekształcają na energię elektryczną zasilającą urządzenia na prąd. Odpowiednio dobrana moc instalacji fotowoltaicznej pokrywa niemal całe zapotrzebowanie, a także przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd nawet o 90%. Zabezpiecza również przed podwyżkami cen prądu oraz zapewnia ochronę środowiska naturalnego. Instalacja fotowoltaiczna to pakiet korzyści dla domu jednorodzinnego!

Podejmij współpracę z NEXENERGY!

Nasza firma NEXENERGY zajmuje się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych. Działamy na terenie całej Polski, obsługując klientów prywatnych, jak i biznesowych. Pomagamy odpowiednio dobrać moc instalacji fotowoltaicznej, doradzamy w wyborze paneli słonecznych, przygotowujemy projekt instalacji oraz sprawnie przeprowadzamy jej montaż. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, uwzględniając różne czynniki i wybierając najbardziej optymalne w danej sytuacji rozwiązanie. Stawiamy na jakość montowanych produktów oraz wysokie standardy realizowanych usług.

Panele Fotowoltaiczne - najczęściej zadawane pytania

Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego zależy od różnych czynników, w tym zastosowanych komponentów oraz mocy instalacji fotowoltaicznej. Zazwyczaj mieści się on w przedziale 15-35 tys. zł.

Moc instalacji fotowoltaicznej powinna zostać dopasowana indywidualnie pod kątem zapotrzebowania energetycznego. Pod uwagę bierze się m.in. roczne zużycie energii elektrycznej. Tego rodzaju zadanie najlepiej powierzyć specjalistom.

Na rynku dostępne są różne rodzaje paneli fotowoltaicznych, w tym przede wszystkim panele monokrystaliczne oraz panele polikrystaliczne. Różnica pomiędzy nimi polega na ich budowie oraz wydajności. Obecnie znacznie częściej wybierane są panele monokrystaliczne, które wykazują się większą efektywnością działania.

Instalacja fotowoltaiczna może zostać zamontowana zarówno na dachu, jak i na gruncie. Wybór miejsca montażu zależy od kilku istotnych aspektów, w tym stopnia nasłonecznienia czy kąta nachylenia dachu oraz jego usytuowania względem stron świata.

Chcesz poznać naszą ofertę?

Wypełnij formularz kontaktowy i wyślij do nas, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej, jak to możliwe!